mapa obchodu
úvod
0
Doprava zdarma
Jak měřit velikost
Tabulky velikostí
Výhody nákupu
Nacházíte se: Úvod / Často kladené dotazy
zpět

Často kladené dotazy

Proč zdravotní obuv BAREA a JEES nejsou k dodání ihned ?


Vzhledem k naší široké nabídce (vzorů, barevného provedení, různých stélek atd.) zdravotní obuvi jak pro děti tak dospělé, není možné vše mít skladem. Obuv se vyrábí až na základě Vaší objednávky s termínem dodání maximálně 14 dní. Děkujeme za pochopení.

 

 


Zasíláte zboží i na Slovensko ?


Platba je možná jak klasickou dobírkou či pladbou předem na účet
SK12 8330 0000 0024 0139 7837 FIO banka.
Objednávku zasíláme přepravní společností GLS.
Pokud byste obuv chtěli vyměnit a nebo uplatnit reklamaci zasíláte zboží opět jen v rámci Slovenské republiky a to na adresu Michal Ševela P.O.Box 15, 908 51 Holíč.

 

 

Co to znamená, když dětské boty mají takzvanou „Žirafu“?


Vzhledem k tomu, že většina rodičů si při nákupu nové obuvi v prodejně není jista, zda se jedná o vhodnou či naopak nevhodnou obuv, zavedla Česká obuvnická asociace se sídlem ve Zlíně dobrovolnou certifikaci dětské obuvi.
Boty, které úspěšně prošly certifikačním řízením odpovídají požadavkům na ortopedickou a hygienickou nezávadnost a bezpečnost při používání, obdrží certifikát zdravotní nezávadnosti. V prodejně tuto obuv rozpoznáte snadno -je označena visačkou s logem žirafy a nápisem“Zdravotně nezávadná obuv – bota pro Vaše dítě“.

 

 

Je nějaký rozdíl mezi botami z tržnice a botami z Vašeho obchodu?


Ano je. Boty v našem obchodě odpovídají požadavkům na ortopedickou a hygienickou nezávadnost a bezpečnost při používání. Nenechte se ale ovlivnit nižší cenou obuvi nabízenou na tržištích – v naprosté většině případů můžete touto obuví svým dětem poškodit nohy. Při nákupu obuvi dbejte zejména na materiál, ze kterého je obuv vyrobena. Přestože je dokázáno, že portery, koženky a plasty jsou na dětskou obuv nevhodné, najdeme na trhu řadu těchto výrobků. Jsou neprodyšné, během nošení si stále zachovávají své původní rozměry a nepřizpůsobí se tvaru nohy uživatele. Vzniká nepříznivé klima uvnitř obuvi. Plísně a bakterie ohrožují uživatele a snižují životnost obuvi. Další důležitou součásti obuvi je opatek. Noha v obuvi musí být dokonale fixována. Nesmí docházet k nežádoucím bočním pohybům patní části nohy. Proto každá dětská obuv uzavřených střihů, resp. Sandálová s plnou patou, musí mít dostatečně tuhý, vysoký a dlouhý opatek (tj. vnitřní dílec v patní části svršku obuv). Ve většině případů má obuv prodávaná na tržnicích opatek z nevhodného materiálu, který se rychle deformuje a ztrácí tvar v některých případech opatek dokonce chybí. Další kapitolou, o které bychom zde mohli diskutovat, je ohebnost obuvi z tržnice a její tlumící vlastnosti.
zpětnahorutisk